הדרכת הורים הינה אחת הדרכים העוצמתיות ביותר ליצירת שינוי אצל ילדים. במקרים לא מבוטלים היא הדרך היעילה ביותר והנכונה ביותר. 

פעמים רבות, כשאני מציעה להורים הדרכה אני נתקלת בתגובות של התגוננות, חשש וספק. לפעמים הורים חושבים שמשמעות הדבר היא שהם אלו האשמים בקשייו של הילד, ולכן צריך לעשות את השינוי אצלם. זוהי טעות נפוצה. 

העובדה שהדרכת הורים היא כה יעילה איננה מפני שההורים אשמים, אלא נובעת מהקשר החזק של הילד עם הוריו. ההורים הם הדמויות המשפיעות ביותר על הילד שלהם. כשהם מתווים לו דרך לשינוי - תהליך השינוי קורה ובמהירות שעשויה להפתיע את ההורים. 

כמה פעמים שמעתי: " כבר ניסינו את זה וזה לא עבד.. אין סיכוי שנצליח לגרום לזה לקרות.. זה יהיה מאוד קשה.." וראה זה פלא, אחרי כמה פגישות שמעתי קולות אחרים לגמרי: "כן, זה קורה, יש שיפור, יש הטבה במצב". 

מבחינתי, אין כל פלא. ילדים מגיבים אלינו, המבוגרים. שינוי שלנו יגרור בהכרח שינוי אצלם, גם בלי שהם יבחרו בכך או ישימו לב בעצמם. 

להיות הורה משמע להיות מבוגר משמעותי ומוביל בחייו של הילד. גם הורים שסמכותם נחלשה לא איבדו את היכולת שלהם להוביל וליצור שינוי אצל הילד. הם רק צריכים למצוא את הדרך הנכונה לעשות זאת. 

כשהורים מצליחים להבין את הכוח שיש להם ליצור שינוי וכשהם פועלים נכון, הם מחזקים את הביטחון ההורי שלהם אשר ילווה אותם לכל אורך הדרך. 

ילדים מציבים לנו אתגרים רבים בתהליך הגידול שלהם. המפגש "הורה-ילד" מורכב ממכלול עשיר ומרתק של גורמים. בשלבים שונים של ההתפתחות אנו נתקלים באתגרים שונים. השינוי וההתפתחות של הילד דורשים מאיתנו גמישות רבה אל מול צרכיו המשתנים.

בנוסף, אנו מביאים לתוך ההורות שלנו גם את ההורות שחווינו וגם את המכלול השלם שלנו- החוזקות והקשיים שלנו. 

ייעוץ והדרכה להורים ניתנת בכל הגילאים, ובמגוון אינסופי של נושאים- 

התפתחות הילד, קשר ותקשורת בין הילד והוריו, סמכות הורית, קשיים רגשיים, קשיים חברתיים, בעיות התנהגות, סוגיות חינוכיות ועוד. 

התהליך מסייע ביצירת שינוי ובהרחבה של ההבנה של ההורים את הילד ואת המשפחה שלהם.